Българският нападател на Специя Андрей Гълъбинов се появи като резерва при загубата с 0:3 от Ювентус, а след това пропусна дузпа в заключителните моменти на двубоя. Таранът влезе в игра в 72-ата минута, когато гостите вече имаха два гола пасив, а след това получиха още едно попадение във вратата си в предпоследната минута на редовното време.

Българинът застана зад бялата точка в шестата минута на добавеното време, но Войчех Шчесни спаси изпълнението му от 11 метра. Така 32-годишният Гълъбинов не успя да реализира третия си гол за сезона в Серия “А”.

Алваро Мората открие за Юве с първото си докосване и минута след появата си в игра, а десет минути по-късно Федерико Киеза добави втори гол. Кристиано Роналдо ознаменува своя мач №600 за първенство с попадение в 89-ата минута на двубоя.

За “бианконерите” това бе четиринадесета победа този сезон, като те остават трети в класирането с актив от 49 точки, изоставайки на три от втория Милан и на седем от лидера Интер.

Специя пък не успя да спечели в трети пореден двубой и е на петнадесето място с 25 точки.