Германия и Аржентина завършиха наравно 2:2 в атрактивна контрола, играна на "Сигнал Идуна Парк" в Дортмунд.

Това бе първият мач от над 5 години, в който Бундестима излезе без нито един световен шампион в титулярните 11.

За последно това се случи отново срещу Аржентина, по време на финала на Мондиал 2014. От този момент в състава на Йоаким Льов неизменно имаше световен първенец.

В снощния двубой обаче той за ложи на някои непознати имена за фенвоете извън Германия.

Атаката водеше Лука Валдшмид от Фрайбург, а в отбрана бе съотборникът му Робин Кох. Сред титулярните 11 бяха още играчи като Лукас Клостерман и Марсел Халщенберг от РБ Лайпциг. Очевидно Льов подготвя отбор, който да жъне успехи в следващото десетилетие.

Разбира се, експерименти имаше и в аржентинския тим, който бе без звездата Лео Меси.

Младите германци започнаха отлично и през първата част разпиляха своя съперник.

В 15-ата минута резултата бе открит. Голът вкара намиращия се в отлична форма играч на Байерн - Серж Гнабри. Попадението му пък бе десето в 11пия му мач за Бундестима.

Така той подобри старта на голмайстор №1 в историята на Германия - Мирослав Клозе, който се нуждаеше от 13 мача, за да вкара първите си 10 гола.

Малко по-късно резултатът удвои младата надежда на немския футбол - Кай Хаверц от Байер Леверкузен.

Немците имаха още няколко шанса, дори уцелиха и греда.

В началото на втората част Емре Джан пропусна да реши всичко, останал очи в очи с вратаря Агустин Марчесин.

Постепенно Аржентина заигра по-добре, като Луцас Аларио успя да намали.

Пет минути преди края падна и изравнителен гол, дело на Лукас Окампос.

За Германия предстои мач от квалификациите за Евро 2020 срещу Естония в Талин, докато Аржентина ще отиде в испанския град Елче, за да срещне Еквадор в контрола.