Немският национал Серж Гнабри отново се развихри в Лондон, за да вдъхнови нова европейска победа на своя Байерн (Мюнхен).

Баварците победиха Челси с 3:0 в мач от осминафиналите на Шампионска лига, с което взеха чудесен аванс преди реванша на "Алианц Арена".

Два от головете за немския успех вкара именно Гнабри, с което той "сготви" съперника, радвайки се по своя традиционен начин имитирайки бъркане на ястие.

Но това не бе изненада, когато говорим за визитите на Гнабри в Лондон, защото през октомри той наниза 4 попадения за разгрома на Байерн над Тотнъм със 7:2. Баварците също така си взеха частичен реванш за ужасните спомени от Челси преди 8 години. Тогава "сините" ги победиха във финала за Шампионска лига в техния собствен дом в Мюнхен.

Третото попадение за днешния успех вкара дежурния голмайстор Роберт Левандовски, с което до голяма степен уби интригата в този сблъсък.

Челси и без това бе смятан за тотален аутсайдер след жребия, а това се затвърди и след днешния двубой, в който доминираше само един отбор, и той бе с "червени" екипи.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Баварците доминираха през целия мач на "Стамфорд Бридж", макар през първата част домакините също да опитваха смело да атакуват.

Това обаче не им се отдаваше толкова добре, колко на Байерн, който пропусна няколко отлични шанса чрез Левандовски и Коман. Томас Мюлер пък уцели гредата в края на полувремето.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

Втората част нямаше как да тръгне по по-добър начин за немците, които 10 минути след началото вече имаха два гола преднина.

Два гола дело на Серж Гнабри, с две асистенции в сметката на Роберт Левандовски.

Двамата взаимодействаха с отлично двойно подаване в 50-ата минута, сякаш на тренировка, което бе завършено от Гнабри, останал непокрит около точката за дузпа.

Още съ следващата атака Левандовски отново пусна отличен пас към връхлитащия Гнабри, който с диагонален удар удвои и отново показа традиционната си радост пред ликуващата гостуваща агитка.

Това тотално сломи младия тим на Челси, който бе тотално надигран през тази втора част.

Байерн заигра доста по-освободено, с редица разнообразни и хубави атаки, като логично се стигна и до трети гол.

Кингсли Коман намери на отлична позиция Роберт Левандовски, а полякът нямаше как да изпусне на празна врата.

Доминацията на Байерн бе категорична, с която немският тим заслужи успеха, вероятно отказа и съперника от всичките му надежди за реванша.