Интер и Ювентус завършиха наравно 1:1 на "Джузепе Меаца" в среща от 34-ия кръг на Серия "А".

Дерби Д'Италия оправда очакванията и бе много интересно, макар че "бианконерите" вече си бяха осигурили титлата и реално играха само за честта си.

Интер се бори за мястото си в Шампионска лига и изигра много силно полувреме, но допусна изравняване през втората част.

Срещата бе белязана от две красиви попадения - удар от вълшебно воле на Раджа Наинголан още в седмата минута и гол №600 в кариерата на Кристиано Роналдо в 62-та.

Интер вече има 62 точки и води с четири на четвъртия Рома, който по-рано в съботния ден постигна победа.

"Нерадзурите" имат проблем с вкарването на голове на свой терен, като в последните си пет домакинства имат две попадения и нито една победа. Мауро Икарди водеше атаката и изигра 82 минути, но без особен успех.

За Юве дебют направи младият бразилски халф Матеус Перейра, който в края замени Бернардески.