"Жълто-черната" половина на Пловдив ликува, след като Ботев победи Локомотив с 2:0 в мач от 18-ия кръг на Първа лига.

Победата бе още по-сладка за "канарчетата", защото дойде на стадион "Лаута" - домът на големия съперник.

Така само в рамките на три дни, Ботев записа победи над два от големите си дразнители - Берое и Локомотив.

Снимка: БТА

Мачът премина в бързо темпо и с доста агресия от двата тима, както подхожда на едно дерби.

Двата тима имаха доста положения, но Ботев вкара своите и заслужено взе трите точки.

Централният бранител Кристиян Димитров откри само три минути след началото на втората част.

21-годишният играч се извиси над "черно-бялата" отбрана след центриране от корнер и вкара с глава.

Ботев бе в подем след гола, продължи да играе по-активно и така дойде 67-ата минута, която ще се помни дълго и ще влезе в историята на пловдивското дерби.

Звездата на Ботев - Тодор Неделев, получи топката на центъра и без да се бави стреля към вратата, прехвърли вратаря и вкара втори гол за тима си от около 50 метра.

Локомотив опита да се върне в мача, но вече бе късно. Играчите в черно-бяло трябва да съжаляват за пропуските, които направиха, особено този през първата част на Анте Аралица.

Хърватският нападател излезе очи в очи с вратаря на Ботев, но изпусна. Гол на "железничарите" пък бе отменен заради засада, като решението на съдията бе правилно.

Успехът изкачи Ботев на четвъртата позиция, докато Локомотив остава девети, с 10 точки по-малко от градския си съперник.