Лудогорец постигна драматична победа с 2:1 над Ботев (Пловдив) в Разград в среща от 26-ия кръг на Първа лига.

Разградчани стигнаха до успеха в последната минута с гол на Жоржиньо, като в крaя на първата част се оказаха изоставащи с гол на Антонио Вутов и след час игра стигнаха до равенство с гол от засада на Вандерсон.

Въпреки спорните обстоятелства при второто попадение в мача, шампионите напълно заслужиха успеха си, тъй като отправиха близо 20 удара и направиха много пропуски най-вече във хода на второто полувреме.

Ботев отново се оказа удобен съперник на Лудогорец, като разградчани записаха пета поредна победа в този сблъсък и не го губят вече три години (8 победи и 3 равенства). Успехът оформя актив от 62 точки за хората на Павел Върба и аванс от 13 пред преследвачите. Ботев остава девети с 30 точки.

Снимка: БТА

Първият шанс в мача бе за разградчани, когато Мавис Чибота от пряк свободен удар принуди Янко Георгиев да прави сравнително лесно спасяване.

В 21-ата минута съдията Волен Чинков отсъди дузпа за Лудогорец, след като Станислав Работов направи шпагат срещу Чибота. След съветване с асистент съдията обаче, Чинков отмени решението си и правилно, защото Работов игра с топката и действието му не бе в разрез с правилата.

Лудогорец продължи да е по-активен и Вандерсон се отчете с пропуск преди в 37-ата минута Каули да пропусне от чиста позиция, след като не успя да отправи удар.

Домакините не успяха да реализират и както сочи футболната логика, бяха наказани. Във втората минута на добавеното време Лъчезар Балтанов центрира остро към Антонио Вутов и последният реализира за 1:0.

В 57-ата минута Лудогорец изравни при скандални обстоятелства. Сисиньо получи топката в засада и центрира към Вандерсон, който бе точен с глава. Асистиралият бразилец бе в явна нередовна позиция буквално пред очите на страничния рефер Илиян Капарашев, но флагът не бе дигнат.

Снимка: БТА

В 73-ата минута Жоржиньо отклони с глава към Кешеру и румънецът реализира, но съдиите прецениха, че топката е напуснала очертанията на терена преди играта на африканеца.

В следващите минути шампионите бяха абсолютни господари на терена и заслужаваха да стигнат до втори гол след множество пропуски. Първо шут на Каули беше спасен, а след това Кешеру нацели страничната греда след удар с глава.

В 88-ата минута Каули отново по чудо не вкара, когато засече на далечната греда и топката мина на сантиметри от вратата.

Все пак в края на 90-ата минута обратът логично стана факт. Каули центрира и Жоржиньо с глава вкара победния гол.