Интер постигна драматична победа с 1:0 над Наполи в дербито от 18-ия кръг на италианската Серия "А".

Победното попадение падна в добавеното от съдията продължение на мача, а герой за домакините от Милано бе Лаутаро Мартинес.

Младият аржентинец влезе в игра няколко минути по-рано, а в 91-ата бе на точното място, за да прати топката във вратата.

Интер бе тимът с по-добрите положения през целия мач, а глупав червен картон на Калиду Кулибали в 80-ата минута, позволи на "нерадзурите" да приложат сериозен финален натиск, който в крайна сметка даде резултат.

Преди гола на Мартинес, звездата Мауро Икарди се отчете с няколко пропуска от чисти позиция.

Любопитна ситуация пък се разигра в първата секунда, когато Икарди пробва удар директно с изпълнението на център и уцели гредата на нищо неочакващия Алекс Мерет.

Така Наполи пропусна да съкрати разликата с Ювентус и остана на 9 точки от върха, а Интер е трети с 5 по-малко от неаполитанците.