Лидерът в италианската Серия "А" - Наполи, претърпя неочакван срив в последните минути, който съвсем завърза битката за първото място.

Неаполитанците завършиха наравно 2:2 в гостуването си на Сасуоло, като допуснаха изравнителния гол в последната минута, а в добавеното от съдията продължение дори инкасираха трето попадение, което за тяхно щастие бе отменено след преразглеждане на ВАР.

В същото време преследвачите на неаполитанците взеха своите мачове, като така след 15 изиграни кръга, Наполи, Милан и Интер са разделени само от две точки на първите три позиции.

Днес първи по програма играше действащият шампион Интер, който съвсем рутинно постигна успех опашкаря Специя с 2:0 на "Сан Сиро".

Цял мач за гостите изигра родният национал Петко Христов, който сбърка при първия гол на "нерадзурите". Видео от мача вижте тук.

В 36-ата минута Христов закъсня да срещне Роберто Галярдини, който с хубав удар от границата на наказателното поле успя да открие. През втората част с гол от дузпа на Лаутаро Мартинес, отборът на Интер си осигури успеха.

Снимка: Getty images

В късните мачове от програмата на терена бяха първия и втория в класирането - Наполи и Милан.

Неаполитанците имаха далеч по-трудна задача, като в крайна сметка и се издъниха в гостуването си на Сасуоло, завършвайки 2:2.

След нулева първа част Фабиан Руис и Дрис Мертенс изведоха Наполи напред, а макар Джанлука Скамака да върна интригата, а на пръв поглед изглеждаше, че Сасуоло няма да има сили за изравнителен гол и сензация.

В заключителните минути обаче домакините, които са известни на Ботуша с атрактивния си и атакуващ футбол, успяха да стигнат до ремито с гол на Ферари в последната минута. Нещата можеше да имат още по-кошмарен изход за Наполи, защото в 94-ат минута и Берарди вкара, но преразглеждането с ВАР показа, че има нарушение в атака.

Какво обаче да кажем за Златан Ибрахимович, който на 40 години поведе Милан към класическа победа с 3:0 над Дженоа.

Още в десетата минута шведската суперзвезда вкара страхотен гол от пряк свободен удар, който даде талсък на "росонерите" за успеха над Дженоа, който е воден от легендата на Милан - Андрий Шевченко.

Така въпреки 40-те си години, Златан вече има шест гола в девет мача през сезона. Останалите два гола за Милан в мача бяха дело на Жуиниор Месаис. Видео от мача вижте тук.

След 15 кръга в шампионата, Наполи е на върха в Серия "А" с 36 точки, Милан е на второто място с 35, а Интер е трети с 34.

В четвъртия мач от деня, воденият от Жозе Моуриньо тим на Рома записа нов разочароващ резултат и загуби с 0:1 от Болоня.