"Манчестър Юнайтед" победи с 2:1 "Арсенал" на "Олд Трафорд" в среща от 35-ия кръг на Висшата лига.

Победата дойде след драматична развръзка и гол в последната минута на Маруан Фелайни. Двубоят вървеше към ръвенство и сякаш двата отбора си бяха стиснали ръцете за хикс, но в края "Юнайтед" натисна и стигна до безценен успех.

Първото полувреме цялостно бе по-интересно, въпреки че в него падна само едно от попаденията. Пол Погба откри за домакините в 17-а минута след хубава атака, която точно той подхвана. Санчес нацели греда и при добавката френският национал не сгреши.

Малко преди края на полувремето Ашли Йънг нацели горната греда след удар отдалеч.

"Арсенал" обаче стигна до изравняване чрез бившия халф на "червените дяволи" Хенрих Мхитарян. Арменецът не се израдва на попадението, с което показа уважение към публиката.

Резултатът бе добър за "артилеристите", които излязоха с много млад състав, заради предстоящата важна битка с "Атлетико" (Мадрид) в Лига Европа.

Само че в края съперникът натисна и пробваше непрестанни центрирания към резервата Фелайни. Първо това даде резултат след гол на Рашфорд, който обаче бе правилно отменен заради засада.

Послсе Фелайни вкара с глава след центриране на Ашли Йънг и донесе победата на своите, които почти сигурно ще са втори в края на шампионата.

Иначе преди началото на двубоя Сър Алекс Фъргюсън направи страхотен жест, към Венгер, който се оттегля, като му връчи почетен плакет.