Голът на ЦСКА при гостуването срещу Рома (1:5) в мач от Лигата на конференциите в четвъртък бе номиниран за №1 на седмицата от УЕФА в турнира.

Попадението на Греъм Кери в 10-ата минута с левия крак по диагонала даде аванс на "червените", които после допуснаха римляните да вкарат пет гола за разгромния краен резултат.

Любопитно - първият от тях, на капитана Лоренцо Пелегрини, също е номиниран за гол на кръга в Лигата на конференциите.

Така два точни удара от един и същ мач, и то в рамките на 14 минути, са сред четирите, предложени на феновете за гласуване.

Другите са:

Флавиен Тейт (за Рен срещу Тотнъм, 2:2)

Рикардо Гомес (за Партизан срещу Анортозис, 2:0).

Следващият мач на ЦСКА в турнира е на 30 септември, когато отборът на Стойчо Младенов посреща Бодо Глимт от Норвегия в София.

В другата среща от групата в същата вечер Рома ще е гост на украинския Зоря (Луганск).