"Наполи" измества "Ювентус" като атракцията на Серия "А" поне на старта на сезона след второ зрелище с обрат и красота на терена.

Неаполитанците обърнаха "Милан" от 0:2 до 3:2 в мач, който имаше всичко, което един фен иска да види.

Атмосферата на "Сан Паоло" бе странна, тъй като тифозите от групировките в ултра трибуната на "Наполи" отказаха да пеят по време на мача. Протестът бе срещу президента Аурелио де Лаурентис.

В тишината откъм сектора с най-шумните неаполитанци, "Милан" се възползва и поведе с грандиозен гол на Джакомо Бонавентура в 15-ата минута. До края на полувремето домакините опитваха, а гостите основно се браниха.

В началото на втората част те нанесоха своя нов тежък удар и бранителят Давиде Калабрия удвои - 0:2.

Изглеждаше, че Дженаро Гатузо ще спечели неочаквана победа над своя ментор и учител Карло Анчелоти, при когото играеше най-силния си футбол в "Милан" в средата на миналото десетилетие.

Но "Наполи", обърнал насред Рим "Лацио" миналата седмица от 0:1 до 2:1, запретна ръкави и показа дори по-силен дух.

Пьотр Желински вкара два гола с удари извън наказателното поле, а натискът на неаполитанците пребори бойкотите и трибуните мощно запяха.

Оставеният отново като резерва Дрийс Мертенс нанесе съкрушителния удар за 3:2 в 80-ата минута и "Наполи" обърна за 27 минути зрелищното дерби.

Тимът на Анчелоти е с пълен актив, а имаше възможно най-сложната програма с две дербита на старта.