Историческа европейска нощ изживя град Тираспол, столица на автономната област Приднестровие, която обаче не е призната от международната общност и е част от Молдова.

Там местният Шериф постигна победа в историческия първи мач на молдовски тим в групите на Шампионска лига.

Шериф успя да се наложи с 2:0 над клуб като Шахтьор (Донецк), който е с пъти по-голям бюджет, а и редовен участник в най-силния клубен турнир в Европа.

Още в 16-ата минута на мача Адама Траоре с невероятно воле шокира украинците и изведе тима на Шериф напред.

Въпреки тоталното игрово предимство на Шахтьор, стражът на молдовците Атанасиадис ня няколко пъти показа страхотен рефлекс, а в другите случаи ударите на украинците бяха неточни.

Така дойде 62-ата минута на мача, в която след контраатака Момо Янсаре вкара с глава за 2:0 и донесе успеха за Шериф, въпреки владението на топката от 24% през целия мач.

Огромна нощ за молдовския футбол, а мачовете срещу колосите Реал (Мадрид) и Интер тепърва предстоят.

Доста по-очакван бе развоят в другия ранен мач от вечерта в Шампионска лига, в който Борусия (Дортмунд) спечели гостуването си на Бешикташ с 2:1.

В основата на успеха бяха двете млади звезди на немците, които не спират да радват феновете на тима с головете си.

Англичанинът Джуд Белингам изведе Борусия напред с хубав удар в 20-ата минута, а мачът нямаше как да мине и без Ерлинг Холанд да попадне под светлините на прожекторите.

В добавеното от съдията продължение на първата част норвежката голова машина вкара дежурния си гол за 2:0.

През втората част на мача немците подходиха доста високомерно, като с лекота пропиляха добрите си шансове и накрая трябваше да треперят.

Франсиско Монтеро намали за Бешикташ в третата минута от добавеното 7-минутно продължение, като турците се втурнаха в търсене на сензационно реми, но така и не стигнаха до него.