Стадион "Диего Армандо Марадона" в Неапол видя поредния си страхотен футболен спектакъл, който обаче завърши разочароващо за феновете на домакините.

Наполи загуби с 2:3 от Аталанта и официално сдаде първата позиция в Серия "А", която гордо заемаше от началото на първенството.

За неаполитанците това бе първо домакинско поражение от първите дни на януари, но пък този резултат затвърди колебливата форма на тима от последните седмици. Тя се изразява в само една победа пет мача, което обяснява сдаването на първото място.

Какво обаче да кажем за гостите Аталанта. Това е отборът в най-добра форма в Италия, а момчетата на Джан Пиеро Гасперини за пореден път не изневериха на уникалния си атакуващ стил, като едва ли има фен на футбола, който да е безразличен към бергамаските.

Днес те напълно заслужено изковаха успеха, който съвсем сериозно въвлече и тях в битката за Скудетото. Видео от мача вижте на Maxsport.live.

След 16 изиграни кръга на първо място е Милан с 38 точки, Интер е втори с 37, следва Наполи с 36, а Аталанта има 34.

Снимка: Getty images

Начало на шоуто даде Руслан Малиновский, който още в седмата минута с чудесен удар с левия крак изведе гостите напред в резултата.

Естествено, че Наполи отговори с неспирни атаки и няколко много сериозни пропуска, като напълно логично и заслужено домакините изравниха в самия крах на първата част.

Тогава точен бе Пьотър Зелински, който с доза късмет успя да прокара топката между наредилите се пред голлинията трима бранители.

А още с първата си атака през второто полувреме Наполи успя да стигне до обрат, защото Дрис Мертенс се озова сам срещу вратаря и промуши топката край него за 2:1.

Отбор като Аталанта обаче няма как да остави нещата по този начин, като момчетаата на Гасперини започнаха с неспирните си атаки, а в рамките на пет минути между 66-ата и 71-ата успяха да стигнат до пълен обрат.

Първо централният защитник Мерих Демирал се озова на върха на атаката на тима и завърши за 2:2, а малко след него Ремо Фройлер вкара изведе бергамаските напред.

Шоту на "Диего Марадона" продължи и след тези пет гола, защото Аталанта не е тим, който ще се защитава.

Бергамаските продължиха да атакуват, а в края на мача видяхме много положения пред двете врати, като най-чистата от тях бе шанс на Петаня да изравни в последната минута на мача.