Отборът на Севиля се класира за полуфиналите на любимия си турнир Лига Европа.

Андалусийците изковаха драматична победа с 1:0 над английския Уулвърхемптън в четврътфиналаната среща, играна на неутрален терен в Дуисбург, Германия.

Успехът на Севиля дойде в 88-ата минута на мача, когато изглеждаше, че двата тима ще решават всичко чрез продължения.

Испанските играчи обаче разиграха късо след корнер, а прекрасното центриране на Банега бе отклонено по перфектен начин от Лукас Окампос. Аржентинското крило с глава прати топката неспасяемо във вратата, като изпълнението му се оказа победно.

Макар успехът да дойде драматично и в самия край на мача, той по никакъв начин не бе незаслужен с оглед показаното от двата тима.

Севиля бе далеч по-активният отбор на терена, а категоричното владение на топката в 76% от времето напълно затвърждават това.

Все пак всичко можеше да е съвсем различно, ако тимът на Уулвърхемтпън бе реализирал дузпата си в 13-ата минута на мача.

Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Адама Траоре, а с изпълнението се нагърби Раул Хименес, който обаче се издъни - вратарят Боно спаси.

След тази дузпа контролът на мача бе изцяло в ръцете на андалусийците. Те обаче разиграваха продължително и така и не създаваха чисти положения.

Натискът обаче започна да се засилва през втората част, когато Руй Патрисио трябваше да прави няколко решителни спасявания.

Все пак заслуженият гол падна в 88-ата, като Севиля отново мечтае за трофей от Лига Европа.

Андалусийците са истинският господар на този турнир, след като го спечелиха пет пъти в последните 14 сезона. След пет дни Севиля се изправя срещу Манчестър Юнайтед за място на финала.

В другия полуфинал в Лига Европа един срещу друг ще играят итралианският гранд Интер и украинският Шахтьор.

Тази вече "миньорите" от Донецк размазаха Базел с 4:1 и по категоричен начин намериха място сред най-добрите четири тима в турнира.

Бившият нападател на ЦСКА - Жуниро Мораеш, даде тон за победата още с първата атака в мача.

20 минути по-късно Тайсон удвои, а в този момент битката сякаш бе решена.

Алан Патрик и Додо покачиха до 4:0, а в последните секунди Рики ван Волфсвинкел вкара почетно попадение за швейцарците, което нямаше никакво значение.