Задава се голяма вечер в Лига Европа с осем телевизионни мача в българските канали и двата ни представителя, които ще опитат да запишат точки и да спечелят пари - никак не за пренебрегване, след като вече загубиха шансове за класиране.

От 19,55 часа Лудогорец гостува на Антверп (по БНТ 1) с нула спечелени точки дотук в групата след четири двубоя. Белгийците са първи в групата и победа днес ще ги класира напред, независимо от изхода на другия мач.

А той е между ЛАСК и Тотнъм, също от 19,55 ч, като ще може да се гледа по btv action.

И освен за чест, Лудогорец ще играе за сериозен финансов стимул. Една победа в групите на Лига Европа се оценява на 570 000 евро, а точката носи 190 000.

Кой би отказал малко над 1 милион лева в касата, ако могат да бъдат спечелени с един мач?

Проблемът е недотам добрата форма на Разград, която идва и като обективно следствие на серия заболели от коронавирус в последния месец, разреден ритъм на тренировки, а и мачове.

Антверп е изненадата в групата с 9 точки, но - ако търсим поводи за оптимизъм - падна у дома от ЛАСК с 0:1. Е да, но пък победи Тотнъм със същия резултат...

В 22 часа ЦСКА гостува в Клуж в своята група А, като този двубой също е по БНТ 1.

Българският тим има една точка, но ще се надява да спечели точки в оставащите два двубоя. Клуж е със своите си проблеми, смени треньор в дните преди срещата. Румънците остават в играта за класиране само, ако победят довечера.

И, разбира се, отново говорим за финансовия стимул. ЦСКА вече спечели 190 000 евро от ремито си с Рома в Рим, но ще иска още - и точки, и пари, от последните си мачове.

WINBET - победата е на един клик разстояние! (18+)

Пълната програма за четвъртък вечер с осемте телевизионни мача от четвъртия кръг на групите в Лига Европа: