Лео Меси поднесе ново шоу от онези, които само той успява да продуцира в последните години с шеметно постоянство. И които бяхме позабравили в периода на негови съмнения за това дали ще остане в Барселона, дали отборът около него е достатъчно добър и т.н., около края на миналия и началото на настоящия сезон.

Десетката бе диригент на разгромното 5:2 у дома за Барселона срещу Хетафе, като вкара два гола, асистира за още един, удари две греди и в края не потърси собствения си хеттрик от дузпа, а предостави изпълнението на съотборник.

Меси започна терора срещу тима от мадридското предградие от втората минута, като прати снаряд с левачката в напречната греда. Топката падна върху голлинията, но не влезе.

В осмата минута обаче неизбежното се случи и Лео даде аванс на Барса след извеждащо подаване на Бускетс.

Само четири минути по-късно Клемен Ленгле си вкара автогол и Хетафе изравни, но геният от Росарио запретна ръкави. Той удари за втори път гредата, преди в 28-ата минута гостите да върнат жеста с автогол на Чакла. Меси вкара от малък ъгъл преди края на първото полувреме и даде комфортен аванс на Барселона от 3:1.

Хефате пак върна интригата от дузпа, но Лео сложи топката на главата на Араужо, който вкара три минути преди края за 4:2. В добавеното време Антоан Гризман бе фаулиран в наказателното поле, тръгна да дава топката на Меси за хеттрик, но я получи обратно. И французинът сам реализира за 5:2.

Успехът, вдъхновен от преоткрилия своята мотивация и магия Лео, оставя Барса в играта за титлата с пълна сила.

Тимът е с 68 точки, на пет зад лидера Атлетико, но с мач по-малко. Отборът на Диего Симеоне води със 73, а Реал е втори със 70. Ако спечели отложения си двубой, каталунците ще са втори със 71. И приемат Атлетико на 8 май в мач, който може да се окаже със съдбовно значение за титлата.

И така сезонът, който бе рисуван с краските на пълна катастрофа в неговите първи седмици и месеци, може да се окаже със златен дубъл за Барселона на Роналд Куман. Той вече взе Купата на краля.

А персонално за Лео, "слуховете за неговата смърт са силно преувеличени". От дните, в които медиите в Каталуня го критикуваха за поискания трансфер от клуба и го наричаха "бледа сянка на себе си", до днес, разликата е само няколко месеца. Но каква разлика само!

Меси е с 25 гола в 27 титулярни мача в Примера, три попадения за Купата, включително две на финала срещу Атлетик (Билбао), както и пет в Шампионската лига.

Общо 35 точни удара в 37 титулярни двубоя за сезона! Добавяме и 17 асистенции...