В изключителна драма миналогодишният финалист Арсенал изхвърча от турнира Лига Европа.

"Артилеристите" бяха шокирани от гръцкия Олимпиакос насред Лондон, в истински трилър, продължил 120 минути.

Редовното време завърши при резултат 1:0 за гърците, което прати двубоя в продължения, където двата тима си вкараха по още един гол, а накрая празненствата бяха за Олимпиакос. Гостите спечелиха с 2:1, като благодарение на двете си попадения на чужд терен ликуваха при общ резултат 2:2.

В 53-ата минута двуметровият Папе Абу Сисе незнайно как бе забравен при корнер, за да изведе Олимпиакос напред в резултата, а така завършиха и редовните 90 минути на двубоя.

Това означаваше продължение, краят на които не бе за хора със слаби сърца.

Двата тима сериозно се бяха запътили към изпълнение на дузпи. В продълженията въпреки множеството си опити за гол, Арсенал така и не стигаше до целта, докато гърците умело се отбраняваха. Тогава се намеси Пиер-Емерик Обамеянг, който с брилянтен ножичен удар успя да вкара за 1:1.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

Седем минути преди края, Арсенал бе с крачка в следващата фаза, просто трябваше да запази преднината си.

Лондонският тим обаче се провали в начинанието си минута преди края. Гръцки играч центрира слабо от корнер, но топката отиде в Масурас, а той без да се замисля я върна в наказателното поле.

Тя отиде право към Юсеф Ел Араби, който я отклони във вратата и Олимпиакос отново бе напред. Луда радоста за гостите, докато невярващите домакини паднаха на тревата с ръце на главата.

Те обаче не знаеха, че ще имат един последен шанс в 123-ата минута на мача. Съдбата им се усмихна, защото щастлив рикошет прати топката в точния човек - Обамеянг.

Габонският голаджия се намираше на 5 метра от вратата, но не я уцели. Вероятно ще го направи при следващите 100 опита, но тази нощ не успя.

Още преди последния съдийски сигнал в очите му имаше сълзи, докат Олимпиакос отпразнува голямата си победа, изстрадана в тази луда драма.