Франция победи Германия с 2:1 в Лигата на нациите и след три кръга има седем точки в група 1 на Дивизия А.

Бундестима остава с една точка и е под угрозата на изпадане в по-долната дивизия, което затвърждава проблемите на Йоахим Льов и компания, започнали на Мондиал 2018.

Световният шампион изоставаше на почивката след точно попадение от дузпа на Тони Кроос, но през втората част с два гола на Антоан Гризман бе оформен пълен обрат.

Снимка: AP/БТА

Двата тима имат предстоящи мачове с Холандия, като Франция ще гостува в Амстердам на 16 ноември, а Германия ще е домакин на "лалетата" три дни по-късно.

За разлика от загубата с 0:3 от "оранжевите", този път Германия показа по-добро лице, най-вече през първото полувреме.

Няма да е пресилено да се каже, че гостите надиграха своя съперник и заслужено поведоха в резултата след дузпа. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Приснел Кимпембе. Кроос реализира с 14-та минута и даде аванс на своите.

Последваха две много важни намеси на Юго Лорис, а на другата врата Оливие Жиру изпусна от добра позиция.

През втората част "петлите" се посъбудиха и в 52-а минута Килиан Мбапе изпусна сам срещу Мануел Нойер.

В 62-а минута Франция изравни с красив гол на Гризман с глава. Той се възползва от центриране на съотборника си в Атлетико Лука Ернандес - 1:1.

Победният гол дойде от дузпа в 78-а минута, когато Блейз Матуйди бе съборен от Матс Хумелс. Решението бе спорно, а дузпата реализирана от Гризман.