Синът на румънската легенда Джика Хаджи - Янис, вдъхнови Рейнджърс за незабравима европейска нощ.

Шотландския гранд победи португалския Брага с 3:2 в 1/16-финален сблъсък от Лига Европа, като само 30 минути преди края изоставаше с два гола.

Франсержо и Абел Руис изведоха Брага напред, но тогава на сцената излезе 21-годишният румънец, който със страхотен гол върна Рейнджърс в мача.

Това се случи в 67-ата минута, а след гола си Хаджи призоваваше пълните трибуни за подкрепа, която играчите получиха от 50 хиляди "сини" на стадиона.

Малко по-късно Джо Арибо изравни, за да дойде нов звезден миг за Хаджи 8 минути преди края. Той изпълни пряк свободен удар, който с помощта на рикошет влетя във вратата и осигури пълния обрат за Рейнджърс.

На "Айброкс" настана истинска лудница, място от радост не можеше да си намери и треньорът Стивън Джерард. Камерите пък уловиха и легендата Джика Хаджи, който празнуваше мачът на кариерата до този момент на своя син.

Разбира се, резултатът не решава нищо, защото на реваншът в Португалия, "сините" няма да имат армията от 50 хиляди фена зад себе си.

В късните мачове от турнира имаше българско участие, като то се изразяваше в съдията Георги Кабаков и неговата бригада.

Те ръководиха мач на "Олимпико" в Рим, в който Рома победи с 1:0 белгийския Гент.

Един от фаворитите в турнира - Арсенал, пък се добра до трудна, но много ценна победа като гост на Олимпиакос.