Скромният словенски тим на Мура, добре познат у нас с отстраняването на ЦСКА преди преди девет години и срещите с Лудогорец през това лято, постигна една от най-големите сензации в евротурнирите.

Словенците победиха с 2:1 стотици пъти по-скъпият тим на Тотнъм в мач от груповата фаза на Лигата на конференциите.

Това бяха първи точки за Мура в групите на европейски клубен турнир, а и със сигурност най-значимият мач в историята на този клуб.

Дори суперзвездата Хари Кейн поведе атаката на Тотнъм в Словения, но само това не бе достатъчно за момчетата на Антонио Конте да се спасят от срамния резултат.

Още в 11-ата минута на мача Томи Хорват изведе домакините напред, а в средата на първата част Райън Сесенион си изкара наивен втори жълт картон, с който съвсем утежни ситуацията за Тотнъм.

В началото на втората част Антонио Конте пусна в игра огромна част от останалите на пейката титуляри, а това даде резултат в 72-ата миунта, когато Хари Кейн най-сетне отбеляза.

Изглеждаше, че това 1:1 ще остане и крайния резултат, докато в даденото от съдията продължение не дойде звездният миг на Мура.

Амадей Мароша навлезе в наказателното поле на Тотнъм, финтира бранител и с помощта на рикошет прати топката във вратата за 2:1 в 94-ата минута.

Така кръг преди края Тотнъм изобщо не е сигурен в продължаването си напред в турнира. В тази група френският Рен е окупирал първото място с 11 точки, Тотнъм и нидерландксият Витес имат по 7, а Мура е на дъното с 3 точки.

Тази вечер в Лигата на конференциите националът ни Васил Божиков изведе словашкият Слован (Братислава) с капитанската лента.

Словашкият шампион направи 0:0 с гръцкия ПАОК, като кръг преди края заема второто място в групата. с равни точки с днешния си съперник.

Задачата на Божиков и компания обаче е доста тежка, защото в последния кръг те се изправят срещу лидера Копенхаген, докато ПАОК има наглед доста лесен мач с полупрофесионалистите от гибралтарския Линкълн Ред Импс.