Хари Кейн вкара гол, достоен за финал в Шампионската лига, за да отчая Ювентус в зрелищна контрола в Сингапур. Тотнъм победи с 3:2 италианския шампион с попадение в добавеното време. И то - какво попадение!

Кейн получи топката на централната линия и без да я спира или обработва, инстинктивно я прати с мощен удар към вратата. Стражът на Юве Войчех Шчесни, който замени Джанлуиджи Буфон, бе излязъл обяснимо напред и топката го прехвърли с изумителна прецизност, за да падне в мрежата.

Тотнъм поведе преди почивката с добавка на Ерик Ламела, но само за пет минути през второто полувреме Гонсало Игуаин и Кристиано Роналдо обърнаха резултата.

Лукас Моура изравни и изглеждаше, че ще има дузпи, какъвто е регламентът на турнира с контролни мачове "Купа на шампионите".

Тогава се намеси Кейн, а това си беше изпълнение, достойно за един друг лондонски герой с име Хари, но от книгите и филмите - Хари Потър. И, за да е още по-сладко за звездата на "шпорите", Шчесни е бивш вратар на големия съперник Арсенал  и унижението се падна на него...

За Юве дебют направиха 75-милионният Матайс де Лихт и взетият от ПСЖ Адриен Рабио, а за Тотнъм - Ндомбеле, привлечен от Лион за над 60 милиона евро.