Милан изстрада първия си домакински успех в първенството от пет мача насам.

"Росонерите" спечелиха с 3:2 срещу Удинезе, като победният гол падна в последната 93- минута на мача.

Така Милан продължи възхода си от началото на календарната година и се доближи на точка от шестото място, което дава право на участие в Европа.

Големият герой в мача обаче не бе звездата Златан Ибрахимович, който определено не се представи на нужното ниво днес. Над всички изпъкна хърватинът Анте Ребич, който влезе на почивката и с двата си гола успя да осигури успеха на гранда от Милано.

Гостите от Удине откриха резултата още в шетата минута, като основната заслуга бе на вратаря на Милан - Джанлуиджи Донарума.

Той излезе неразчетено встрани от наказателното си поле и не успя да изчисти топката, а притичалият Йенс Ларсен успя технично да я прати в опразнената врата.

Въпреки предимството си във владението на топката, "росонерите" не стигаха до опасности, за разлика от гостите. Удинезе имаше още няколко чудесни шанса, особено в началото на втората част, но този път Донарума се преставяше на ниво и спаси.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

Именно в този период на пропуски от страна на гостите, Милан успя да изравни. Само три минути след появата си в игра, Анте Ребич успя да отбележи.

Домакините направиха и пълен обрат в 71-ата минута, когато Тео Ернандес намери от въздуха отбитата от корнер топка и я насочи прекрасно в долния ъгъл на вратата.

И когато изглеждаше, че Милан ще изстрада своя успех, Удинезе натисна и стигна до гол 5 минути преди края. Вкара го Кевин Ласаня, а точка, която гостите се очертаваше да спечелят щеше да е напълно заслужена.

Това обаче не бе всичко в този драматичен мач, защот с последната си атака в мача, милан стигна до победата, а герой отново бе Анте Ребич.