Милан надви трудно Бреша при гостуването си от 21-вия кръг в Серия А - 1:0.

Анте Ребич вкара победното попадение 19 минути преди края и пак стана герой от скамейката за гранда. Хърватинът се появи в игра в 58-ата минута на мястото на Рафаел Леао, а малко след това реализира.

Ребич донесе с два гола и победата над Удинезе с 3:2 в миналия кръг, като попадението на успеха тогава дойде в добавеното време.

Милан не бе особено убедителен като игра, а домакините имаха 8 точни удара, но срещнаха много силен Джиджо Донарума на вратата. Седемкратните шампиони на Европа са с 4 поредни победи, три в първенството и една за Купата на Италия, което е най-добрата им серия от 8 месеца.

Случайно или не, събуждането на Милан съвпадна с привличането на Златан Ибрахимович, който отново бе титуляр.

Шведът сякаш вдигна съотборниците му за поход към местата в Европа, а защо не и в четворката, с квота за Шампионската лига.

Отборът вече е шести, а до четвъртия Рома има само 7 т., макар римляните да имат и мач по-малко.

Милан поне вече не е в безнадеждна ситуация като за място в турнира на шампионите, както изглеждаше в края на декември, особено след едно срамно 0:5 от Аталанта.

Грандът не е играл в Шампионската лига от сезон 2013-2014 г.