Пловдивският Ботев постигна първи успех след повече от месец разочарования.

"Жълточерните" победиха последния в класирането Витоша (Бистрица) с 2:1.

Големият герой за пловдивския тим не хърватинът Марко Перван.

В отсъствието на контузения Тодор Неделев, Перван се нагърби с ролята да организира играта на тима си, а два негови гола донесоха успеха.

Представянето на "канарчетата" обаче не убеди, че проблемите са отшумели.

Макар противникът да бе Витоша, в доста моменти от мача играта бе равностойна, а Бистричани спокойно можеха да стигнат до първа точка в първенството.

Началото дори бе по-добро за гостите, но Ботев постепенно се настани в противниковата половина.

Така дойде 22-ата минута, в която младият Станислав Шопов центрира, а Марко Перван бе изпуснат на далечната греда и откри.

Витоша обаче не се стресна от този развой и 10 минути по-късно успя да се върне в мача.

Ваньо Илиев центрира, а Илия Димитров се извиси в наказателното поле и прати топката във вратата за 1:1.

Така и завърши първата част, а в началните минути на втората Ботев буквално натика противника в наказателното му поле.

Това бяха и минутите, в които домакините тотално доминираха.

След няколко пропуска от чисти положения и една греда, Ботев все пак стигна до гол.

Вкара го отново Перван със страхотен далечен шут.

Витоша отново можеше бързо да се върне в мача, но гредата спря далечен шут на Атанас Кабов.

В последните минути гостите се хвърлиха в търсене на точка и стигнаха до няколко опасни разбърквания, но не и до гол.

Така Витоша остава на дъното с 0 точки, докато Ботев събра 8 и се изкачи на деветата позиция.