Барселона победи Интер с 2:1 във втория кръг на груповата фаза на Шампионска лига след обрат на "Камп Ноу", който бе вдъхновен от Луис Суарес.

Уругвайският голаджия вкара две попадения през второто полувреме срещу силния тим на Антонио Конте и донесе безценен успех на своите.

Барса, в чийто състав се завърна Лионел Меси след контузия, допусна много ранен гол и изпитваше трудности, но през втората част бе коренно различен отбор, който се пребори с италианската защита.

Интер поведе още в третата минута, когато Лаутаро Мартинес се откъсна от Клемен Ленгле и не остави шанс на вратаря с удар по земя.

Барса опита да отговори с далечен шут на Серхио Бускетс, който мина над вратата. Каталунците атакуваха масирано в следващите минути, но опитите им бяха тврде безобидни.

На другата врата Интер потърси втория гол, на Марк-Андре Тер Щеген направи няколко добри избивания, за да запази минималния пасив на своите.

Втората част бе почти изцяло под диктовката на Барселона. Така се стигна до 58-та минута, когато Луис Суарес засече по перфектен начин от воле пас на Артуро Видал, за да отбележи за 1:1.

Барса продължи да владее инициативата, но почти всички атака минаваха през Лионел Меси, който бе пазен упорито от няколко играчи на съперника. Така Интер сравнително лесно предотвратяваше нови опасности пред вратата си.

Само че това се промени в 85-та минута, когато Меси проби през центъра и намери Суарес. Уругваецът направи страхотно първо докосване, с което елиминира Диего Годин и стреля покрай Ханданович за 2:1.

Барса остана втори в групата с 4 точки, колкото има Борусия. Германците обаче са с по-добра голова разлика на върха.