Ерлинг Холанд наниза хеттрик, а Манчестър Сити записа втора поредна победа в Премиър лийг след 3:0 у дома на "Етихад" срещу Уулвърхемптън. Норвежецът продължава да бележи с рекордно темпо, като това бе четвърти мач за него в английското първенство, в който той вкарва поне три гола. В историята на Висшата лига единствено Алън Шиърът има повече мачове с хеттрик в рамките на един сезон (5 през 1995/1996) отколкото Холанд, който дебютира в шампионата този сезон.

"Гражданите" доминираха изцяло в мача срещу "вълците", а Холанд откри головата си сметка и резултата пет минути преди почивката, когато отбеляза след асистенция на Кевин де Бройне.

Той продължи и след почивката, когато в 50-ата минута бе точен от дузпа, отсъдена за фаул срещу Илкай Гюндоган. Хеттрикът му стана факт в 54-ата минута, когато той се разписа след пас на Рияд Марез и така отбеляза третото си попадение в рамките на по-малко от четвърт час.

Нападателят вече има 25 гола в първенството, като стига до тази кота след само 74 изстрела. За справка Серхио Агуеро, който е рекордьор по попадения в историята на Сити, отбелязва първите си 25 попадения в Премиър лийг след двойно повече изстрели (150).

Досегашният рекорд за най-бързо достигнати четири мача с хеттрик се държеше от Рууд ван Нистелрой (65), а Холанд го направи само за 19 двубоя. Алан Шиърър пък се нуждаеше от 86 срещи преди да може да се похвали с четири двубоя с поне по три попадения.

Кевин де Бройне пък записа асистенция №16 този сезон във всички турнири - показател, по който е ненадминат в Европа, а седем от тези подавания неизменно са завършвали с попадения на норвежката деветка на Сити.

Шампионите са с 45 точки в актива си и са втори в класирането, а Уулвс са седемнадесети със 17.