Елитният Саутхемптън и Дарби Каунти изиграха един от най-интересните сблъсъци в третия кръг за турнира за Купата на Англия, завършвайки 2:2 на "Прайд парк".

"Светците" поведоха с 2:0 през първата част с попадения на Нейтън Редмънд (4' и 48'), но възпитаниците на Франк Лампард, които се подвизават в Чемпиъншип, изравниха в рамките на три минути във втората част.

Джак Мериът направи 1:2 в 58-та минута, а Тол Лорънс изравни в 61-та. В края на мача беше напрегнато и двата отбора изпуснаха ситуации за победен гол, но в последните секунди Джак Мериът прати топката високо над вратата от перфектна позиция и лиши отбора си от велик обрат. Предстои преиграване на "Сейнт Мерис.

В друг мач Челси рутинно победи Нотингам Форест с 2:0 с две попадения на Алваро Мората, който търпи много критики за слабата си форма напоследък. Испанският национал реализиа в 49-та и 59-та минута.

Двубоят бе белязан от сбогуването на Сеск Фабрегас със "сините". Халфът изпусна дузпа през първата част.

След като по-рано елитният Борнемут отпадна от надпреварата, това се случи и с Кардиф. Уелсците изненадващо загубиха като гост на Джилингам с 0:1.