Божидар Краев отбеляза първия си гол след подновяването на португалското първенство, но това не спаси Жил Висенте от трета поредна загуба. Българинът и съотборниците му отстъпиха с 1:2 на Маритимо на остров Мадейра, допускайки обрат в рамките на четвърт час преди почивката.

Краев откри резултата с хубав гол в осмата минута, като сам започна атаката, завършила с попадение. Националът не остави шансове на противниковия вратар с добре пласиран фалцов удар с левия крак от границата на накаателното поле за 1:0.

Играчите на Жил Висенте обаче се озоваха в ролята на изоставащи още преди почивката, допускайки голове съответно в 30-ата и 45-ата минута за 1:2, както и приключи срещата. Краев бе сменен в 70-ата минута, а пет минути преди края Сандро Лима пропусна дузпа за гостите.

Жил Висенте е на единадесето място в класирането на Примейра лига.