Дунав взе ценни три точки у дома срещу Витоша с 2:0 и остави гостите си единствен отбор без актив в първенството.

Тимът от Бистрица е с нула точки от първите пет кръга, въпреки че през второто полувреме в Русе поне опита да играе футбол и да търси гол.

Ахмед Ахмедов вкара и двете попадения за Дунав, а домакините изпуснаха още няколко отлични положения. Удариха и греда в началото на второто полувреме.

Резервата Емил Гъргоров раздвижи играта на гостите и също уцели греда в последните минути.

Мачът се игра в нечовешка жега - около 36 градуса в Русе, и в необяснимо ранния за август час 18, при условие, че стадионът има осветление. Вчера по същия начин, даже в 17,45 ч, насред Пловдив при близо 40-градусови температури, бяха пратени на терена Арда и Локомотив (Пд).

Едва ли някой в БФС може да обясни програмата, макар да е ясно, че изискванията са на телевизията, която притежава правата - така се предават всички мачове. Не е ясно обаче какъв футбол се очаква от играчи, коио повече гледат да оцелеят в адската жега.