Барселона отново бе свален на колене - 0:2 на терена на Гранада, с което остава далеч от върха в Испания, макар и на ранен етап от сезона. А той не върви никак добре за Меси и компания. Завръщането на гения след травма засега не дава очаквания импулс за подобрение.

Каталунците бяха безпомощни, надиграни и заслужено победени, а домакините празнуват успеха и с място начело на класирането в Примера.

Гранада откри във втората минута чрез Рамон Азис, а в 66-ата Алваро Вадийо удвои от дузпа, отсъдена след намесата на ВАР за игра с ръка на Артуро Видал.

След първото полувреме в игра се появи Лео Меси като резерва, а редом с него - и детото-чудо Ансу Фати. Не помогнаха и те, въпреки че Барса бе чувствително по-добър след влизането им.

Но отборът е без победа навън през сезона - две загуби и реми в първенството, както и равенство на терена на Борусия (Дортмунд) в Шампионската лига. В тези двубои грандът вкара само два пъти - при 2:2 с Осасуна на неговия стадион.

Барселона има само 7 т. в първенството и е шести. Гранада води с 10, а в този двубой напълно си заслужи успеха.

Това е едва втора загуба на каталунците от този съперник на негов терен в историята на съперничеството.

В ранен мач днес Атлетико, друг претендент за титлата, не успя да бие у дома Селта - 0:0.