Ливърпул триумфира с 1:0 в градското дерби срещу Евертън от турнира за Купата на ФА.

Макар Юрген Клоп да заложи на изключително млад състав, почти без основен състезател, отборът му успя да стигне до успеха.

Донесе го 18-годишният Къртис Джоунс, който в 71-ата минута вкара невероятен гол от границата на наказателното поле. Той бе първи за негов мъжкия футбол, в едва петия му мач за Ливърпул.

Така "червената" част на града отново ликуваше, а ужасната серия на Евертън без победа над градския съперник профължи.

"Карамелите" победиха Ливърпул за последно през 2010-а. На "Анфийлд" пък това не се е случвало от 1999-а, две години преди днешният герой Къртис Джоунс да се роди.

Само преди месец титулярите на Ливърпул разбиха Евертън с 5:2 за първенство, а днес се видя, че и младоците не дадоха шанс на съперника в "синьо", който бе воден от италианския специалист Карло Анчелоти.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

Днешният двубой не бе сред възможно най-атрактивните, а още през първата част Евертън имаше няколко чудесни шанса да поведе.

Основната заслуха за запазилото се равенство обаче имаше резервният страж на Ливърпул - Адриан, който направи няколко чудесни спасявания.

През втората част и колегата му Джордан Пикфорд направи няколко добри намеси, но нямаше шанс в 71-ата минута, когато шутът на Джоунс се оплете в мрежата.

След гола гостите сякаш рухнаха и не успяха по никакъв начин да застрашат вратата на Ливърпул.

Така въпреки подмладения състав, "червените" продължават битката и в този турнир.