Ливърпул продължава да гази всичко по пътя си в Англия, като и Жозе Моуриньо не успя да спре "червените".

Мърсисайдци победиха Тотнъм с 1:0 в повторение на миналогодишния финал в Шампионска лига, а с това продължиха страхотния си марш към титлата в Англия.

Момчетата на Юрген Клоп все още нямат загуба в първенството, като за 21 кръга допуснаха само едно равенство, а спечелинете мачове са 20.

Това е и рекорд за най-добър старт в историята на всичките топ 5 първенства на Стария континент - 61 точки за 21 кръга.

С всеки следващ кръг чаканата от 30 години титла изглежда все по-близо до "Анфийлд", а разликата с преследвачите е 16 точки в полза на Ливърпул. При победа на Манчестър Сити утре, тя ще бъде 14, като си остава все така сериозна.

Мнозина очакваха, че именно "старата лисица" Жозе Моуриньо може да препъне "червените", но това не се случи, макар Тотнъм да не бе далеч от това да измъкне нещо.

Решителният момент в мача бе в 37-ата минута, когато падна и единственият гол.  Вкара го Роберто Фирмино, който получи топката от Салах, направи чудесен финт с тяло и с диагонален шут прониза вратата на Тотнъм.

Снимка: АР/БТА

В минутите около гола Ливърпул бе по-агресивният и активен тим на терена. Това бе може би и еднистваната част от мача, когато мърсисайдци имаха осезаемо предимство.

През останалата част двата тима предимно се надлъгваха, без да поемат излишни рискове.

Салах и Александър-Арнолд имаха добри шансове да решат всичко с втори гол, докато опасностите в последните 20 минути на мача бяха за Тотнъм.

"Шпорите" дадоха всичко от себе си, за да изравнят, като не бяха никак далеч.

Безспорно най-чистото положение се откри пред Ло Селсо, но аржентинецът като по чудо не уцели вратата след центрирането на Орие. Моуриньо също падна на колене с ръце на тила, невярващ на изпуснатата възможност.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

Малко преди това Сон също не уцели вратата от добра позиция, а когато не използваш подобни положения, няма как да измъкнеш нещо от този мощен Ливърпул.

Това определено бе един от най-тежките мачове за Ливърпул през сезона, но мърсисайдци отново измъкнаха максимума, а всички продължавата да се питат, има ли кой да спре тази машина в "червено"?