"Интер" се класира за следващия сезон на Шампионска лига след драматична победа над "Лацио" с 3:2.

Двата тима направиха изключителен край на сезон 2017-2018 г. в италианския футбол, изигравайки страхотен двубой на "Стадио Олимпико" в Рим.

Преди мача, "Лацио" бе на четвърта позциция с три точки пред "Интер", като просто не трябваше да губи двубоя.

Той започна страхотно за "орлите", които поведоха в 9-та минута.

След няколко геройски спасявания на Ханданович, словенецът капитулира.

Попадението падна не и без помощта на късмета, защото Адам Марушич отправи удар, който се удари в лицето на Перишич и влетя във врата на "Интер".

Снимка: Getty images

Гостите опитаха да изравнят, но Икарди изпусна страхотна възможност. "Лацио" също имаше своя шанс за гол, но удар от фаул на Милинкович-Савич срещна гредата.

В 29-ата минута "Интер" стигна до изравняване. След центриране от корнер Д'Амброзио бе изпуснат на далечната греда, първият му удар с глава бе отразен от Стракоша, но при добавката той успя да отбележи отблизо. Домакините претендираха за нарушение срещу вратаря, но такова не бе отсъдено.

Атаките към двете врати продължиха, а 41-та минута "Лацио" отново излезе напред в резултата.

Сенад Лулич с прекрасен пас между двама защитници изведе на скорост Фелипе Андерсон, който хладнокръвно прати топката във вратата за 2:1.

През втората част "Интер" не успяваше да упражни натиск, а мачът се развиваше изцяло по вкуса на "Лацио".

В 71-та минута съдията отсъди дузпа в полза на "Интер" за игра с ръка на Милинкович-Савич, но след консултация с ВАР, той отмени решението си.

Шест минути по-късно Икарди нахлу в наказателното поле и бе фаулиран от Стефан Де Фрай - дузпа. Този път нямаше никакви съмнения около решението.

Мауро Икарди застана зад топката и вкара за 2:2.

За да е драмата пълна, минутика след изравнителния гол, капитанът на "Лацио" си изкара червен картон и остави тима си с човек по-малко на терена.

Не бе изминала и минутка, когато "Интер" изпълни корнер, а Матиас Весино вкара за 3:2.

"Нероадзурите" успяха да задържат преднината си, стигайки до изключителното ценна и драматична победа.

През следващия сезон "Интер" ще играе в Шампионска лига, докато "Лацио" в Лига Европа.