Лудогорец загуби с 1:2 от Интер в мач реванш от 1/16-финалите на Лига Европа.

Така с общ резултат от 4:1 в полза на италианския гранд, европейското участие на разградчани през този сезон приключи.

Това все пак се случи срещу едно от големите имена на европейския футбол, при това на неговия стадион - митичния "Сан Сиро".

Тази вечер обаче той остана напълно празен заради мерките срещу коронавирус в Италия. А това създаде доста тягостна обстановка, с 80 хиляди празни седалки.

Подобно на първия мач в Разград преди седмица, родният шампион не успя да окаже голяма съпротива на съперника си. Лудогорец трудно намираше начин да се справи с "черно-синята" отбрана и не създаде много ситуации в атакуващ план.

Интер от своя страна отново излезе без голяма част от основните си играчи, но тотално контролираше цялата среща. През повечето време го правеше наглед без големи усилия, сякаш рутинно.

Лудогорец все пак имаше своите пет минути, в които сензацията бе възможна. Това бе краткият период от мача, в който българският тим водеше в резултата на "Сан Сиро".

Именно по този начин си бе пожелал да започне мача треньорът Павел Върба - с гол за тима му. Това се случи и Лудогорец поведе в 26-ата минута на мача, като помечта за сензация, макар и за кратко.

Сисиньо центрира в наказателното поле, а новото попълнение Каули Оливейра се пребори за топката с доста по-едрия от него Диего Годин и с мощен шут от малък ъгъл отбеляза.

Радостта на Лудогорец обаче бе кратка, защото голът накара Интер да вдигне оборотите и пет минути по-късно резултатът бе изравнен.

За съжаление това не се случи след страхотна атака или чисто положение на "нерадзурите", а след грешка на вратаря Пламен Илиев. Кристиано Бираги отправи диагонален удар, който макар да не бе от най-силните, влезе в близкия ъгъл на българския страж.

Това уби устрема на българския тим, който така или иначе не успяваше сериозно да затруднява съперника си. Истината е, че и Интер не демонстрираше някакъв страхотен футбол, а спокойно контролираше нещата, наглед пестейки и усилия.

"Нерадзурите" все пак отправиха още няколко опасни удара, а в даденото от съдията продължение на първата част стигна и до пълен обрат чрез куриозно попадение.

Алексис Санчес по отличен начин намери Лукаку, но ударът му с глава бе избит от Пламен Илиев. За съжаление топката се върна към белгийския нападател, който от легнало положение с глава успя да я прати в опразнената врата.

През втората част картината на терена не се промени. Интер контролираше събитията без особени усилия. "Нерадзурите" дори на два пъти нацелиха гредата в началото на полувремето.

Първо мощен шут на Марсело Брозович срещна напречния стълб на вратата, а малко по-късно топката срещна и страничната греда, след като Пламен Илиев изби удар на Лукаку.

До края на терена бе доста тихо, подобно на празните трибуни. Интер видимо пазеше силите си за тежкия мач срещу Ювентус през уикенда.

Лудогорец от своя страна стана малко по-активен и опитваше атаки, но не стигаше до опасни положения, с които да запише престижно равенство.

По този начин напълно логично и заслужен с оглед на показаното в двата мача, Интер се класира за следващата фаза на Лига Европа.

Снимка: АР/БТА