Интер постигна 11-ата си поредна победа в Серия "А" - 1:0 на "Сан Сиро" над борещия се за кожата си Каляри в 30-ия кръг.

"Нерадзурите" са съвсем близо до титлата в шампионата, като до края остават осем кръга, а разликата с втория е 11 точки.

Днешният успех изобщо не дойде лесно, макар че Каляри, който е в зоната на изпадащите, прие играта в своята половина в рамките на целия мач.

Интер направи куп пропуски, като през първата част далечен удар на Кристиан Ериксен беше спасен от вратаря. Най-добрият шанс за гостите също бе през първото полувреме, но и Ханданович се прояви по-добър начин.

През второто домакините бяха пълен господар на терена и нов удар на Ериксен бе спасен. Освен това изстрел с глава на Ромелу Лукаку мина на сантиметри от вратата, а след корнер Де Врай нацели горната греда.

Все пак Интер стигна до победно попадение в 77-ата минута. Лукаку изведе резервата Ашраф Хакими, който пусна успореден на вратата пас към Матео Дармиан. Бившият бранител на Манчестър Юнайтед не сгреши от близка дистанция.

Антонио Конте пробяга половината терен, за да поздрави играчите си и към момента еуфорията в Интер трудно може да бъде по-голяма.

Тимът вече има 74 точки и води с 11 на втория Милан. Каляри е 18-и с 22 точки, на пет от 17-ия Торино.