Италианският шампион Интер допусна трета поредна грешна стъпка в първенството.

След само едната точка срещу конкурентите за титлата Милан и Наполи, сега "нерадзурите" направиха звучна издънка, падайки с 0:2 от Сасуоло у дома.

Сензационен резултат, който остави Интер на второто място в класирането на две точки зад Милан. "Нерадзурите" обаче имат мач по-малко, с който все пак могат да изпреварят градския си съперник.

Планът обаче бе това да се случи още тази вечер, но Сасуоло за пореден път затвърди реномето си на кошмар за Интер. Сасуоло не загуби 10 от последните си 14 мача срещу Интер в първенството, като дори успя да спечели осем от тях.

Видео от мача вижте на MAXSport.live.

Днес Сасуоло нанесе своя удар само в рамките на първите 26 минути, когато поведе с 2:0, а Интер не успя да се върне в мача, макар да имаше пълен контрол над играта до самия му край.

Резултатът откри Джакомо Распадори в осмата минута, когато ударът му от границата на наказателното поле мина между краката на словенския страж Самир Ханданович.

По-малко от 20 минути по-късно гостите удвоиха резултата, като Джанлика Скамака необяснимо бе оставен сам в наказателното поле, за да отбележи с глава втория гол във вратата на Интер.

По-рано днес Фиорентина нанесе много сериозен удар по амбициите на Аталанта за място в зона Шампионска лига, побеждавайки бергамаските с 1:0, като единствения гол вкара заместника на продадения Влахович - Кжищоф Пьонтек.