Интер допусна втора поредна грешна стъпка в борбата за титлата в Серия "А".

"Нерадзурите" завършиха наравно 1:1 в гостуването си на Лече - отбор, който все още няма домакински успех през сезона.

Лече е и родното място на треньора Антонио Конте, но момчетата му не успяха да грабнат задължителните три точки, с което останаха на една зад Ювентус, а шампионът е и с мач по-малко. Двубой пасив има и третият Лацио, който е на две точки зад Интер и сериозно застрашава втората позиция на тима.

Така Интер няма победа в южняшкия град вече 11 години, като последните срещи завършваха наравно или с успех за "жълто-червените".

Двата тима изиграха вълнуващ двубой, с множество пропуски пред двете врати, като логично тези пред вратата на Лече бяха повече.

Особено през първата част, която премина изцяло в половината на домакините, но гостите се отчетоха с доста пропуски, добри спасявания направи и бразилския страж Габриел.

Лече от своя страна изпусна едно чисто положение в самото начало чрез Лападула, а в заключителните мигове на полувремето съдията отсъди дузпа в полза на тима. След преглеждане на ВАР обаче, той прецени, че играта с ръка на Стефано Сенси не заслужава отсъждането на наказателен удар.

Динамичната игра продължи и през втората част, а в 71-ата минута Интер най-сетне успя да стигне до гол.

Току що появилият се в игра Алесандро Бастони бе на точното място, за да прати топката във вратата след късо изпълнение на корнер.

Домакините обаче не се предадоха и натиснаха в търсене на точката, до която стигнаха чрез гол на капитана Марко Манкозу 6 минути по-късно.

Той хвърли в екстаз пълните трибуни в Лече, с което донесе и точка на своя тим в борбата за спасение.

В края Лече можеше да стигне и до успеха, но удар от фаул срещна страничния стълб.