Интер написа глава "Отборни голове" за учебник-помагало на млади футболисти, за да спечели у дома с 2:1 срещу Сампдория при рестарта на Серия А.

Тимът на Антонио Конте вкара два пъти до 33-ата минута след блестящи комбинации, в които всеки свърши работата си като на тренировъчното игрище.

Ромелу Лукаку вкара първия гол в 10-ата минута, а Лаутаро Мартинес, желан от Барселона, добави в 33-ата втория голов удар. И двете атаки бяха триходови и с бърза размяна на топката, оставили за човека на върха на нападението изключително лесен завършващ удар.

Мортен Торсби върна едно попадение след почивката, но Интер доминираше и не допусна изненада.

Така отборът на Конте, който бе изключително доволен от играта, се върна в битката на върха в класирането. "Синьо-черните" са трети с 57 точки, докато лидерът Ювентус има 63. Лацио е втори с 62.

Тази вечер Юве е гост на Болоня, а в сряда Интер приема Сасуоло. Пак тогава Лацио гостува на Аталанта, който е четвърти с 51 точки, след като вчера разби у дома точно Сасуоло с 4:1.