Сплит изживя тежка нощ в страх от хулигански бунтове, след като Хайдук срамно отпадна в Лига Европа от малтийския Гзира с общ резултат 3:3 и правилото за голове на чужд терен.

Любимият отбор на Далмация, който е нещо повече от клуб, а част от културата на региона, бе подкрепян от над 20 000 навиячи на стадиона си "Полюд", водеше с 2:0 от първия мач и бе абсолютно сигурен в продължаването за следващия кръг. Хайдук добави към аванса - 1:0 с гол на Басел Хради още в 7-ата минута.

Малтийците, които имат в състава си четирима бразилци, ганаец, италианец и халф от Кот д`Ивоар, обаче не се предадоха.

Джеферсон изравни в 57-ата минута, но трябваха още два гола за чудото. В 69-ата Хамед Коне заби уникално попадени с ножичен удар, а пак той в 6-ата минута на добавеното време вкара по диагонала нов страхотен гол - 1:3!

Ултрасите от Торсида Сплит опитаха да нахлуят на терена, а някои дори стигнаха до играчите. Нямаше бой, защото бързо се намеси полицията. Следващите дни ще бъдат тежки на тренировъчната база на Хайдук, навиячите в региона са луди и не прощават такива провали.

Гзира ще играе в следващия кръг с латвийския Венстпилс, който едва ли ще подцени съперника след чудото от Сплит.