Реал Мадрид допусна един от най-срамните резултати в новата си клубна история, макар и в груповата фаза на Шампионска лига.

"Белия балет" на Карло Анчелоти бе победен от абсолютния дебютант на турнира Шериф Тираспол от Модлова с 2:1 и то насред "Сантяго Бернабеу". Гол в последните секунди шокира феновете на домакините.

Представянето на "кралете" бе срамно, а голямата радост е за изпълнения с чужденци молдовски тим, който постига втората си поредна победа в Група "D" след 2:0 над Шахтьор Донецк в първия кръг.

Подобен резултат не е съвсем непознат за Реал, тъй като през миналата година тимът загуби от Шахтьор като домакин, но на заместващия терен "Алфредо ди Стефано". През 2018-а пък "белия балет" бе сразен и от ЦСКА (Москва) в Мадрид и то с 3:0.

Днес домакините отправиха цели 31 удара, но успяха да се разпишат само веднъж.

Резултатът на "Бернабеу" откриха именно гостите в 25-ата минута. Бразилецът Кристиано да Силва центрира от левия фланг и Ясурбек Яшибоев отклони с глава за 1:0.

Снимка: AP/БТА

Реал успя да изравни чак в 65-ата минута, когато Карим Бензема бе точен от дузпа.

И когато "кралете' потърсиха победата в последните минути, бяха шокирани от своя съперник. След хвърлен тъч топката стигна до Себастиен Тил, който с фантастичен шут от дистанция не остави шанс на Тибо Куртоа.