Барселона се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Испания след обрат за 2:1 при гостуването на Райо Валекано.

Каталунците бяха близо до издънка срещу отбора от второто ниво след гол на Фран Гарсия в средата на второто полувреме, но успяха да обърнат развоя чрез попадения на Лионел Меси и Френки Де Йонг.

Това беше второ поредно измъчено гостуване за отбора на Роналд Куман в турнира, след като преди седмица благодарение на продължения бе победен скромният тим на Корнея.

Куман направи много промени в отбора си спрямо победата над Елче за първенство и те доведоха до колебания в представянето на тима. Като титуляри започнаха вратарят Нето, защитниците Жуниор Фирпо, Роналд Араухо и Оскар Мингуеса, а в нападение бе друг младок в лицето на Франсиско Тринкао.

Все пак в състава от първата до последната минута бе Лионел Меси и той до голяма степен направи разликата. Това беше и рекорден мач за аржентинеца, тъй като бе негов 76-и в турнира за Купата - върхово постижение за отбора.

Валекано поведе в 63-ата минута с гол на Фран Гарсия, който вкара на празна врата след неубедителна намеса на Нето при остро центриране.

Барса изравни сравнително бързо - след шест минути, като точен бе Лионел Меси също на почти опразнена врата след асистенция на Антоан Гризман.

Победният гол на гостите бе идентичен, но с различни участници. Жорди Алба този път пусна топката успоредно на вратата и от лесна позиция Де Йонг вкара за 2:1.

На четвъртфиналите един от потенциалните съперници на Барселона е Севиля, който категорично отстрани Валенсия след 3:0. Алмерия също се класира след победа с дузпи над Осасуна. Ден по-рано за тази фаза билетите си подпечатаха още Виляреал, Бетис и Леванте.