Робърт Левандовски отново е големият герой за Байерн, носейки победата с 1:0 при гостуването на Аугсбург в 17-ия кръг на Бундеслигата.

Грандът от Мюнхен остана комфортно на върха в класирането, но далеч не се чувстваше по този начин на "WWK Arena".

Полският нападател донесе победата за своите с точно изпълнена дузпа още в 13-ата минута, а през втората част домакините, които са в средата на класирането, изпуснаха наказателен удар и шанса да спечелят точка.

Дузпата за Байерн бе отсъдена за нарушение срещу Тео Ернандес, който получи в наказателното поле и бе сритан, след като изпревари за топката Рани Кедира.

Гостите бяха колебливи, изпуснаха да вкарат втори гол, като Левандовски удари греда в началото на втората част.

В 75-ата минута и домакините получиха правото да изпълнят дузпа след игра с ръка на Леон Горецка. От бялата точка исландецът Алфред Финбогасон стреля в страничната греда.

Все пак Байерн запази аванса си и постигна 16-ата си победа от началото на сезона. Вече има 39 точки и води с четири на втория Лайпциг. Аугсбург е 12-и с 19 точки.