ЦСКА загуби тежко гостуването си на швейцарския Йънг Бойс с 0:3 в среща от третия кръг на груповата фаза в Лига Европа.

"Червените", които са без постоянен треньор, останаха на дъното на Група "А" с една точка след катастрофално първо полувреме, в което допуснаха три попадения в рамките на 30 минути.

Шампионът на Швейцария буквално реши мача още в самото начало с голове във 2-ата и 18-ата минута и си направи мача много лесен до края. Помогна му защитата на ЦСКА, която игра потресаващо през първата част и можеше набързо резултатът да набъбне още повече.

В герой за домакините се превърна младият нападател Феликс Мамбимби, който е роден в страната, но е с конгоански корени. Вкара две попадения и ни накара да ни се прииска в България също да се развиват такива таланти. Реалността обаче е друга.

Снимка: AP/БТА

"Армейците", които бяха водени отново от Даниел Моралес, остават с една точка на четвъртото място. Днешният им съперник се изравни на второто място с Клуж с по 4 точки, а лидер в групата е фаворитът Рома със седем.

Този път футболната разлика в двете държави си пролича сериозно, а ЦСКА не успя да повтори подвига си от мача с Базел в квалификациите на турнира. Ще търси реванш в София, където е нужна задължителна победа за запазване на каквито и да е шансове за класиране напред.

Йънг Бойс удари още във втората минута. Двамата централни защитници на ЦСКА бяха прехвърлени лековато с дълъг пас и 19-годишният Феликс Мамбимби вкара сам срещу вратаря.

Още в следващата атака резултатът можеше да стане 2:0. Мамбимби видя как негов удар е спасен от Бусато. Същата ситуация се разигра малко след това, когато Миралем Сюлеймани също изпусна сам срещу вратаря. Защитата на "червените" беше в нокдаун.

Те обаче също започнаха двубоя на много високи обороти и направиха последователни бързи и опасни атаки. В една от тях Али Соу отправи твърде неточен диагонален удар.

В 18-ата минута като на шега резултатът стана 2:0. Бившият халф на Аякс Сюлеймани реализира след финт срещу Матей и прехвърлящ удар над Бусато. Всичко започна от изгубена топка на "червените" в центъра на терена.

ЦСКА продължи с бързи, но неуспешни атаки. В 26-ата минута Пеняранда проби от ляво и реши да стреля от малък ъгъл, но оплете топката в мрежата от външната страна.

В 32-ата минута обаче резултатът вече беше 3:0. Кристиан Фаснакт центрира от десния фланг към непокрития Мамбимби, който с лекота отбеляза втория си гол.

В 38-ата минута ЦСКА по чудо не върна единия гол. Първо Али Соу разтресе гредата със силен шут. После Пеняранда опита добавка, но ударът бе блокиран, за да се стигне до трета възможност пред Георги Йомов, който също се размина на сантиметри от целта.

ЦСКА започна силно второто полувреме и още в 47-ата минута имаше претенции за дузпа след сблъсък между Пеняранда и Сюлеймани в наказателното поле. Решението на арбитъра да не отсъди нищо сякаш бе правилно.

В 57-ата минута бившият играч на Удинезе и Малага отново създаде напрежение в наказателното поле на швейцарците. Той стреля силно от пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри от вратата.

През втората част Йънг Бойс се чувстваше комфортно да чака своите шансове на контраатака и при една такава Сюлеймани стреля опасно.

В 86-ата минута домакините бяха на сантиметри от четвърти гол, когато 18-годишният Фабиан Ридер отправи хубав фалцов удар. Веднага на другата врата резервата Тиаго Родригес стреля над напречната греда.