Вездесъщият Мартин Камбуров вкара два гола за победата на Берое с 2:0 срещу Славия в Стара Загора. Това бе втори пореден успех за заралии, като по този начин те прекъснаха серията на "белите" от три мача без загуба, а попаденията на Камбуров сложиха пауза на европейските надежди на столичани.

При добър развой и спечелени точки днес те можеха да влязат в тройката на класирането, но остават четвърти с 52 точки - една по-малко от Левски, а през уикенда им предстои домакинство на шампионите от Лудогорец, които преследват завършек на сезона без нито една загуба. Старозагорци от своя страна са шести и нямат никакви шансове за място в Европа.

Съдията отсъди дузпа за Берое в шестата минута, когато Алиун Фал овладя майсторски дълъг извеждащ пас в наказателното поле, а след това бе фаулиран от Антонис Стергиакис. Напълно очаквано Мартин Камбуров застана зад топката и не сгреши, макар Стергиакис да хвана ъгъла - 1:0 за Берое.

Преди почивката ветеранът получи още една възможност да отбележи, но стреля над вратата от пряк свободен удар. Най-добрият шанс за Славия пък бе на сметката на Георги Йомов, но шутът му бе спасен от Генадий Ганев.

След по-малко от десет минути футбол през второто полувреме домакините стигнаха и до втори гол, а той отново бе дело на Камбуров. Почти 40-годишният нападател овладя с лекота висока топка между Андреа Христов и Христо Попадийн пред вратата на "белите", а след това се обърна и с левия крак вкара по земя за 2:0, колкото и приключи срещата.

Така капитанът на заралии вече има 18 гола през сезона и изглежда като сигурен голмайстор №1 на първенството. Същевременно продължава и гонитбата на Петър Жеков във вечната ранглиста. Легендарният нападател на Берое и ЦСКА е №1 в историята с 253 гола, докато Камбуров е втори вече с 237 попадения.

Днес той игра за последно с екипа на Берое в Стара Загора, защото в края на сезона напуска в посока ЦСКА 1948, а заралии нямат повече домакинства. В неделя те гостуват на ЦСКА на "Българска армия" в последния кръг, когато Камбуров окончателно ще се сбогува с досегашния си тим.