Локомотив (Пд) бе на 15 минути от отпадане в турнира за Купата на България срещу втородивизионния Литекс у дома.

Носителят на трофея можеше и да не отнесе защитата в пролетните кръгове, след като гостите сензационно поведоха на "Лаута" в 65-ата минута с първата си възможност.

Иван Митрев, 20-годишният нападател на отбора от Ловеч, използва неуверена игра на Милош Петрович и заби топката над вратаря Илко Пиргов. 0:1 и пълен шок за притежателите на купата, които до този момент натискаха и изпускаха положения.

Капитанът на тима и национален футболист - Димитър Илиев, обърна мача с два гола.

Първо изравни в 75-ата след грешка в отбраната на Литекс при центриране отляво. Локо се поуспокои, но двубоят отиваше към продължения и не се виждаше как ще влезе втори гол за фаворита.

Тогава стражът на гостите Петър Петров изпусна една топка при сравнително рутинно центриране, тя попадна в Димитър Илиев, който не сбърка от 3-4 метра.

Локо отива на четвъртфинал и продължава да гледа към повторение на триумфа в турнира от миналия сезон.