Арда се класира на исторически първи финал в турнира за Купата на България след победа с 1:0 над Славия на стадиона в Овча купел.

Такъв е и общия резултат от двата полуфинални двубоя, след като в първата среща в Кърджали срещата завърши наравно 0:0.

Николай Киров триумфира срещу Златомир Загорчич, който направи повторен дебют начело на столичани. Белия ще спори за трети път за трофея, като преди това на два пъти игра финал с бившия си клуб Ботев Пловдив.

Единственото победно попадение в мача вкара централният защитник Алекс Петков през първото полувреме, а в неговия край Димитър Рангелов изпусна дузпа за "белите".

Срещата започна много атрактивно и двата тима имаха по един много изгоден шанс да поведат. Първо Спас Делев открадна топката от Емил Виячки и от перфектна позиция необезпокояван стреля покрай вратата.

На другата врата след изпълнение на ъглов удар Вички направи красив ножичен удар и обръщайки се видя как топката среща страничната греда на Иван Караджов. Последваха още два опасни удара на Арда, който изглеждаше по-активния отбор в атака в началото.

В 16-ата минута Милен Желев отправи много силен изстрел от движение, но последва още по-впечатляващо спасяване от вратаря на Славия Светослав Вуцов.

В 26-ата минута превъзходството на Арда даде резултат. След центриране от ъглов удар на Иван Тилев, централният защитник Алекс Петков засече от воле и прати топката във вратата за 1:0.

В 43-ата минута Славия получи правото да изпълни дузпа след нарушение на Милен Желев срещу Радослав Кирилов. От бялата точка обаче Димитър Рангелов видя как ударът му е спасен от Иван Караджов.

През втората част Славия взе инициативата в търсене на изравняване, но трудно достигаше до изгодни ситуации. Единствената добра такава бе далечен удар на Владислав Узунов от далечна дистанция срещна горната греда.

Така Арда се класира за финала, където очаква победителя от мача между Лудогорец и ЦСКА, който е утре. Първата среща между двата тима завърши наравно 1:1.