Един от най-добрите треньори на 21 век - Карло Анчелоти, се завърна в италианския футбол с победа, след 9 години работа в чужбина.

Неговият "Наполи" постигна обрат и спечели гостуването си на "Лацио" в Рим с 2:1.

Двата тима изиграха поредния страхотен мач в Серия "А", след шоуто, което "Ювентус" и "Киево" сътвориха по-рано през деня.

Това бе седми мач за "Лацио", в който тимът не успява да запише победа над този съперник и трети пореден, в който "орлите" допускат обрат.

Двубоят започна равностойно, а в 23-та минута миналогодишният голмайстор на Серия "А" - Чиро Имобиле, откри головата си сметка.

Сякаш на шега нападателят излъга трима бранители на "Наполи" и с безупречен удар откри.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

След получения гол "Наполи" заигра по-активно, а удар на Зиелински срещна гредата в 39-та минута.

Малко по-късно пък гол на Милик бе отменен заради фаул в атака, а логичното се случи в добавеното от съдията продължение, когато отново полякът Милик вкара, а този път попадението бе редовно.

Той прониза вратата на "орлите", след като топката му бе свалена перфектно от Хосе Кайехон.

"Наполи" продължи да е по-добрият тим на терена и в началото на втората част, но "Лацио" изпусна страхотен шанс отново да поведе.

Чиро Имобиле изпусна чудесна възможност, след като не успя да уцели опразнената врата.

В 59-та минута гостите от своя страна стигнаха до пълен обрат чрез звездата си Лоренцо Инсиние.

Дребничкият играч порази вратата със страхотен удар в далечния ъгъл на Томас Стракоша.

"Лацио" имаше нова чудесна възможност да отбележи, но в добавеното време удар с глава на Ачерби срещна гредата.

Гледай футболните дербита от италианската Серия "А" само в каналите на MAX Sport