Милан постигна много важна победа с 1:0 при гостуването си на Атлетико Мадрид в мач на "живот и смърт" за "росонерите" в група "B" на Шампионска лига.

С този успех отборът на Стефано Пиоли запази шансовете си да продължи към елиминационната фаза на турнира, но за целта ще трябва да победи лидера в групата Ливърпул в последния си мач. Но и това може да не е достатъчно.

Тази възможност дойде заради гол с глава на 30-годишния Жуниор Месиаш в 87-ата минута след центриране от левия фланг на Франк Кеси.

Така Милан взе реванш на "дюшекчиите" за загубата си на "Сан Сиро", която дойде по идентичен начин - с много късно попадение.

В другия мач от тази група Ливърпул не пропусна да победи Порто на "Анфийлд" с 2:0. Тиаго Алкантара вкара уникален гол от дистанция в 52-ата минута, а в 70-ата минута Мохамед Салах оформи крайния резултат.

Така преди последните мачове мърсисайдци са сигурни първи с 15 точки. Втори са Порто с 4, а Милан и Атлетико имат по 4. На 7 декември "росонерите" приемат Ливърпул, а "драконите" от Португалия посрещат Атлетико. Очакват ни два много вълнуващи мача.

В другите срещи от турнира тази вечер:

Шериф Тираспол - Реал Мадрид 0:3 (след голове на Алаба, Кроос и Бензема "белия балет води с две точки на Интер преди последния кръг, но и двата отбора са класирани напред)

Спортинг Лисабон - Борусия Дортмунд 3:1 (португалците продължават напред, а германците ще играят в Лига Европа)