Арсенал затвърди стопроцентов старт на сезона след много трудно 2:1 у дома над Уест Хем във втория кръг на Висшата лига.

Домакините минаха през кошмарно второ полувреме в лондонското дерби, в което по-чистите ситуации имаше съперникът. Но оцеляха и с късен гол на Еди Нкетия взеха нови три точки.

Арсенал поведе очаквано в 25-ата минута с попадение на Александър Лаказет, но в последните секунди на полувремето Михаил Антонио изравни.

През втората част физическото присъствие на Уест Хем в наказателното поле затрудни фаворита. Антонио стреля в напречната греда, удар на Сучек бе спрян на голлинията, а вратарят Бернд Лено два пъти изпускаше топката след центрирания и вдигаше кръвното на феновете на Арсенал.

Но резервата Нкетиа вкара след чудесна атака пет минути преди края, започнала от Сака, който плъзна топката към Себайос, а испанецът я поднесе на младока пред празната врата.

Така отборът на Микел Артета е с 6 т. от първите два кръга, докато Уест Хем има 0.