С гол в последната 90-а минута, Лудогорец победи Левски с 2:1 в дербито на кръга от родната Първа лига.

Двата тима оправдаха очакванията и направиха доста атрактивен двубой в Разград, след който шампионският терор над Левски продължи.

Това бе седма поредна победа на Лудогорец над Левски в шампионата, като нито един клуб в историята на родния футбол не е постигал такава серия над "сините".

За последно пък Левски успя да надвие този съперник за първенство през лятото на 2016-а, като от онзи двубой изминаха внушителните 18 двубоя, в които столичният гранд така и не успява да победи Лудогорец.

А днес "сините" не бяха далеч от това да си тръгнат с точка от Разград, която в никакъв случай нямаше да е незаслужена след поредния силен мач на тима през пролетта.

В самия край обаче нелеп гол на Сотириу донесе победата на разградчани. Именно кипърският национал с нов късен гол преди седмица донесе и драматична победа на Лудогорец над Ботев (Враца).

Голът може да се определи като нелеп, защото при центриране от корнер топката доста леко мина покрай няколко "сини" бранители, а след това се удари в крака на Сотириу и влезе във вратата.

Нападателят не очакваше топката да го удари, но и без да иска успя да се превърне в герой за своя тим.

Самият той призна в интервюто си веднага след мача, че изобщо не е видял топката и не е очаквал тя да стигне до него.

Тази победа е поредната важна крачка за Лудогорец към 11-ата поредна титла на България, защото разградчани вече имат аванс от 8 точки пред втория ЦСКА.

Левски от своя страна остава na петото място и записа първото си поражение от края на октомври, приключвайки серията от 9 мача без да загуби.

Особено силно за "сините" бе първото полувреме, което те освен с гол аванс, завършиха и с по-голям процент на владеене на топката от Лудогорец, както и доста повече удари и опасности пред вратата. А това е рядка тенденция в мачовете от родния шампионат.

А авансът на Левски бе даден от Билал Бари в 20-ата минута, когато мароканският нападател сложи край на головата си суша.

Той получи центриране от правещия пробив централен бранител Хосе Кордоба, като с отличен мощен шут Бари изведе Левски напред.

В тази първа част единствената опасност, която Лудогорец успя да създаде бе още преди да изтече минута игра, когато нелепа грешка на "син" бранител даде шанс на Делев да стреля, но той го направи неточно.

Снимка: БТА

През втората част Лудогорец все пак заигра доста по-добре и натисна, като в 62-ата минута разградчани заслужено стигнаха до изравнителен гол.

Вкара го Алекс Сантана след отлична контраатака, а при ударът му контузеният и чакащ смяна Николай Михайлов изобщо не можа да реагира. Минута по-късно той бе заменен от 17-годишния Пламен Андреев на вратата.

До края на мача двата тима не спряха с опасните атаки, Лудогорец дори имаше две доста добри положения, но като цяло изглеждаше, че всичко ще приключи със заслужено реми.

Тогава обаче дойде тази 90-а минута и голът на Сотириу, който продължи разградския терор над Левски.